На початку 20-го сторіччя міським головою Вінниці був Микола Васильович Оводов, який залишив великий слід у міській історії як громадський та політичний діяч, лікар і реформатор. За його керівництва у Вінниці вперше з’явились телефон, водогін та трамвай, були зведені театр та готель «Савой»…
.
Про його великі звершення у презентації «І лікар, і міський голова».
27 листопада 2019 р. – 85 років від дня народження Олексія Васильовича Боржковського, випускника ВНМУ ім. М. І. Пирогова 1959 р., підполковника медичної служби у відставці, військового лікаря-оториноларинголога вищої кваліфікаційної категорії, краєзнавця й громадського діяча, єдиного у великому родоводі нащадків українського поета-класика й лікаря Степана Руданського, який справою свого життя обрав медичний фах. Пропонуємо вашій увазі електронну виставку «Боржковський Олексій – нащадок лікаря й поета Степана Руданського».
Решат Нурі Гюнтекін –відомий турецький письменник, викладач історії та літератури, державний діяч, депутат меджлісу.
Творчий доробок письменника дуже багатий. Він написав 16 романів, 6 збірок оповідань,
близько 30 п’єс, в яких були підняті важливі питання існування людини в суспільстві.
Переклав твори Ж.Ж. Руссо, М. Сервантеса, Е. Золя, А. Камю.
22 листопада виповнюється 200 років від дня народження Джордж Еліот. Вона ввійшла в історію англійської і світової літератури як майстер нової психологічної прози на межі ХІХ – ХХ ст. Донька фермера, котра виросла у заможному маєтку, зуміла здобути добру освіту і стала однією з найосвіченіших і нестандартно мислячих жінок свого часу – свого роду англійською Жорж Санд.
.
.
З нагоди Дня Гідності та Свободи бібліотека ВНМУ ім. М. І. Пирогова
пропонує вашій увазі виставку однієї книги Олени Герасименко “Майдан після Майдану”,
в якій авторка яскраво відобразила події з 2014 до 2016 року.
.
.